Aktualności

Autobusem na wycieczkę - w trosce o bezpieczeństwo policjanci sprawdzają autokary

Data publikacji 23.06.2022

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas wakacyjnego wypoczynku jest priorytetem policjantów. W związku z tym sokólscy policjanci sprawdzają autobusy przewożące dzieci i młodzież na wypoczynek. Podczas kontroli zwracają szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierowców i bezpieczny sposób przewożenia pasażerów. Wszystko po to, by podróż była bezpieczna.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas wakacji jest priorytetem policjantów. Sokólscy mundurowi prowadzą szereg działań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Jednym z nich są kontrole autobusów, które przewożą dzieci i młodzież. Mundurowi reagują na każde zgłoszenie o potrzebie sprawdzenia autokaru czy busa, który ma zabrać dzieci w podróż. Takie zgłoszenia wpływają zarówno od samych organizatorów wyjazdów jak i od rodziców. Podczas wnikliwych kontroli policjanci sprawdzają przede wszystkim stan techniczny autobusu, w tym stan opon, hamulce i oświetlenie. Zwracają także uwagę na to, czy autobus wyposażony jest w apteczkę i odpowiednią ilość gaśnic. Mundurowi kontrolują również stan trzeźwości kierowcy oraz jego uprawnienia.

Potrzebę kontroli autokaru można zgłosić osobiście w sokólskiej komendzie lub telefonicznie pod numerami telefonu: 47 712 32 72 lub 47 712 32 12.

  • Policjantka bada trzeźwość kierowcy autobusu.
  • Policjanta sprawdza dokumenty.
  • Policjantka sprawdza oświetlenie w autobusie.
  • Policjantka sprawdza oświetlenie w autobusie.
  • Policjantka w autobusie.
  • Policjantka sprawdza oświetlenie w autobusie.
Powrót na górę strony