Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

NIE DO KOŃCA TRZEŹWY PORANEK

Data publikacji 28.06.2022

Tylko wczoraj policjanci sokólskiej drogówki zatrzymali 5 kierowców pod wpływem alkoholu. Kolejny z nich wpadł w ręce mundurowych z poznańskiego oddziału prewencji. 22-latek miał blisko promil alkoholu w organizmie i zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj policjanci z sokólskiej drogówki skupili swoją uwagę na kontrolach trzeźwości i przebadali blisko 500 kierowców. W trakcie akcji zatrzymali 5 mężczyzn, którzy wsiedli za kierownicę na „podwójnym gazie”. Tuż przed 6, w gminie Dąbrowa Białostocka mundurowi zatrzymali do kontroli citroena. Okazało się, że za jego kierownicą siedział 43-latek, który miał ponad promil alkoholu w organizmie. Kolejnych 4 kierowców wpadło w Kraśnianach. Dwóch z nich było po użyciu alkoholu, natomiast trzeci miał w organizmie ponad pół promila alkoholu i odpowie za przestępstwo. Niechlubnym rekordzistą okazał się jednak 33-letni mieszkaniec Sokółki. Kierowca chevroleta miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Wszyscy mężczyźni stracili prawa jazdy, a za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Również policjanci z poznańskiego oddziału prewencji, pełniący służbę na granicy polsko - białoruskiej, wykazali się czujnością i zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Zwrócili uwagę na mercedesa na lubelskich numerach rejestracyjnych. Podczas rozmowy z siedzącym za kierownicą 22-latkiem wyczuli alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że ma on blisko promil alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że mężczyzna od stycznia 2022 roku ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący przez 4 lat. Teraz za swoje zachowanie mieszkaniec Mazowsza odpowie przed sądem. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że pijany kierowca na drodze stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych użytkowników dróg. Hasło "Piłeś- nie jedz" jest zawsze aktualne.

  • Policjanci sprawdzają trzeźwość kierowców.
  • Policjanci sprawdzają trzeźwość kierowców.
  • Policjanci sprawdzają trzeźwość kierowców.
  • Policjanci sprawdzają trzeźwość kierowców.
  • Policjanci sprawdzają trzeźwość kierowców.
  • Policjanci sprawdzają trzeźwość kierowców.
Powrót na górę strony