Aktualności

JECHAŁ AUDI MAJĄC 1,5 PROMILA I DWA ZAKAZY PROWADZENIA POJAZDÓW

Data publikacji 01.08.2022

Tylko podczas weekendu policjanci z sokólskiej patrolówki zatrzymali 2 kierowców, którzy jechali pojazdami pomimo sądowych zakazów. Pierwszy z nich wpadł, bo jechał audi z dużą prędkością po jednej z ulic w mieście. Dodatkowo miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Tylko w weekend policjanci z sokólskiej patrolówki zatrzymali dwóch kierowców, którzy jechali pojazdami pomimo sądowego zakazu kierowania. Pierwszy zainteresował policjantów, bo jechał audi z dużą prędkością po jednej z ulic w mieście. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych bazach danych okazało się, że 21-latek posiada dwa zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujące do 2023 i 2025 roku. Dodatkowo, kiedy mundurowi sprawdzili stan trzeźwości mieszkańca powiatu sokólskiego wyszło na jaw, że jechał audi mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny kierowca z zakazem prowadzenia pojazdów wpadł w jednej z miejscowości w gminie Sokółka, gdy jechał skuterem. Okazało się również, że 31-letni mieszkaniec tej gminy ma także dwa zakazy prowadzenia pojazdów obowiązujące do października 2022 i marca 2024. Teraz obaj mężczyźni za swoje postępowanie odpowiedzią przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości pojazdem mechanicznym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za niestosowanie się do wyroku sądu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony