Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna droga do szkoły

Data publikacji 24.08.2022

Wakacje niedługo się kończą. Policjanci z sokólskiej drogówki już od początku sierpnia dbają, aby droga do szkoły była bezpieczna. Mundurowi sprawdzają stan gimbusów oraz infrastruktury w rejonie szkół i przedszkoli. Szczególną uwagę zwracają na oznakowanie przejść, stan barierek ochronnych i chodników. Wszystko to z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych.

Policjanci z sokólskiej drogówki już od początku sierpnia sprawdzają rejony szkół i przedszkoli. Mundurowi kontrolują prawidłowość ustawienia znaków drogowych i urządzeń ostrzegawczych oraz ich widoczność. Zwracają również uwagę na stan barierek odgradzających jezdnię od chodnika. Nie pomijają też sprawdzenia stanu dróg i chodników, tak aby ewentualne ubytki nie zagrażały bezpieczeństwu uczniów. W przypadku ujawnienia nieprawidłowości bezzwłocznie informują instytucje odpowiedzialne za ich usunięcie.

Funkcjonariusze kontrolują również szkolne gimbusy, które od września będą przewozić dzieci i młodzieży do miejsc nauki. W czasie takich kontroli policjanci sprawdzają między innymi stan techniczny każdego gimbusa oraz jego wyposażenie. Każda kontrola pojazdu, to również kontrola trzeźwości kierowcy. Takie kontrole autobusów będą odbywać się systematycznie w trakcie trwania roku szkolnego.

Wszystko te działania są realizowane po to, by wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, droga do szkoły dzieci i młodzieży była bezpieczna.

 

  • Policjant sprawdza oznakowanie w rejonie przejść dla pieszych.
  • Policjant sprawdza oznakowanie w rejonie przejść dla pieszych.
  • Policjant kontroluje autobus.
Powrót na górę strony