Aktualności

KATO - WYJĄTKOWY FUNKCJONARIUSZ W SOKÓLSKIEJ POLICJI

Data publikacji 19.09.2022

W sokólskiej komendzie służbę rozpoczął już piąty czworonożny funkcjonariusz. Wyjątkowy policjant wabi się Kato. Jego opiekunem jest sierżant Dawid Żadziłko, który po raz pierwszy występuje w roli przewodnika psa. Ten "policyjny duet" na początku września ukończył specjalne szkolenie i od kilku dni pełni wspólnie służbę.

Sokólska komenda ma nowego funkcjonariusza - wyjątkowego, bo czworonożnego. Na początku września osiemnastomiesięczny owczarek belgijski Kato wraz ze swoim przewodnikiem ukończyli specjalistyczne szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Przez ponad 4 miesiące ćwiczyli między innymi posłuszeństwo, pokonywanie przeszkód, obronę przewodnika oraz zatrzymywanie niebezpiecznego przestępcy i tropienie śladów ludzkich. Dawid i Kato nauczyli się współpracy, aby móc stworzyć zgrany duet. Zdobyte na szkoleniu wzajemne zaufanie i umiejętności wykorzystują teraz w codziennej służbie. Kato, jak przystało na psa patrolowo-tropiącego, będzie przede wszystkim patrolował zagrożone miejsca, tropił sprawców przestępstw, a także poszukiwał osób zaginionych.

Jak widać służba w Policji to różne możliwości, w tym połączenie pasji z pracą. Dawid i Kato są tego najlepszym przykładem. Chcesz wiedzieć więcej o doborze kliknij: Informacje o doborze.

 

 

  • Policjant z psem.
  • Policjant bawi się z psem.
  • Policjant bawi się z psem.
  • Policjant bawi się z psem.
  • Policjant z psem. W tle radiowóz.
  • Policjant z psem.
Powrót na górę strony