Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o kradzieże zatrzymani, w ich domu zabezpieczono też krzaki konopi

Data publikacji 28.11.2022

Sokólscy policjanci zatrzymali małżeństwo podejrzane o kradzieże. W ich domu oraz użytkowanym przez nich samochodzie mundurowi znaleźli część skradzionych przedmiotów. W toku dalszych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli również 9 krzaków konopi innych niż włókniste. 34-latka i 35-latek usłyszeli zarzuty kradzieży, natomiast mężczyźnie przedstawiono również zarzut uprawy konopi. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności, zaś za uprawę konopi ustawa przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności.

Sokólscy policjanci zatrzymali 34-latkę podejrzaną o kradzieże w dwóch sklepach w mieście. Pokrzywdzeni oszacowali straty na łączną kwotę ponad 1000 złotych. W trakcie czynności, w domu mieszkanki powiatu sokólskiego, mundurowi znaleźli część skradzionych przedmiotów, między innymi kosmetyki i zegarek. Ponadto, policjanci ujawnili 9 krzaków konopi innych niż włókniste, które poddane zostaną dalszym badaniom. Z ustaleń mundurowych wynika, że podejrzanym o ich uprawę może być mąż 34-latki. Z kolei artykuły kosmetyczne, głośnik i kamerkę samochodową, tym razem pochodzące z kradzieży z jednego ze sklepów w białostockiej galerii, funkcjonariusze znaleźli w samochodzie użytkowanym przez małżeństwo. Pokrzywdzeni oszacowali wartość tych przedmiotów na łączną kwotę ponad 1600 złotych. Mieszkanka powiatu sokólskiego jeszcze tego samego dnia usłyszała zarzut kradzieży i odpowiedziała za popełnione wykroczenie. Natomiast mąż 34-latki usłyszał zarzuty kradzieży i uprawy konopi innych niż włókniste.

Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a za uprawę konopi do lat 3.

  • Zielone krzaki.
  • Mężczyzna w kajdankach trzymany za rękę przez policjanta.
  • Skradzione przedmioty: dwa głośniki, szczoteczka soniczna do zębów, rejestrator samochodowy, kamera w lusterku wstecznym.
Powrót na górę strony