Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aby ferie zimowe były bezpieczne

Data publikacji 20.01.2023

Za kilka dni w województwie podlaskim rozpoczynają się ferie zimowe. Aby ten czas był bezpieczny, policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną jeszcze przed ich rozpoczęciem prowadzą działania edukacyjne, podczas których uczą właściwych zachowań i przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa związanych z zimowym wypoczynkiem.

Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży okres wypoczynku i zabawy. Aby ten czas był bezpieczny, policjanci przed rozpoczęciem zimowego wypoczynku, prowadzą działania edukacyjne. Przypominają najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Wczoraj mundurowi spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Starej Rozedrance.

Funkcjonariusze podczas spotkań z dziećmi zwracają uwagę na potrzebę zachowania ostrożności w przypadku zawierania nowych znajomości, w kontaktach z nieznajomymi osobami oraz na prawidłowe zachowanie się wobec bezpańskich zwierząt. Przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uświadamiają jaką ważną rolę odgrywają elementy odblaskowe podczas poruszania się po drogach. Nie brakuje również rozmów na temat, jak prawidłowo powiadomić służby, kiedy dojdzie np. do wypadku.

Przypominamy kilka zasad bezpiecznego spędzania czasu na świeżym powietrzu, podczas zimowej zabawy:

  • zjazdy na sankach powinny się odbywać w miejscach bezpiecznych, oddalonych od jezdni, na trasie zjazdu nie powinny się znajdować drzewa, krzewy, kamienie ani inne przedmioty mogące stworzyć zagrożenie;
  • należy wybierać specjalnie przygotowane lodowiska, nie można wchodzić na zamarznięte rzeki, stawy itp. nigdy nie wiadomo, jaka jest grubość pokrywy lodowej i w każdej chwili może się ona załamać;
  • nie wolno rzucać śnieżkami w nadjeżdżające pojazdy - może to spowodować kolizję lub wypadek drogowy;
  • nie wolno rzucać ubitymi lub zawierającymi kawałki lodu śnieżkami w inne osoby - można w ten sposób zrobić im krzywdę.
  • Policjanci rozmawiają z dziećmi.
  • Policjanci rozmawiają z dziećmi.
  • Policjantka rozdaje dzieciom kolorowanki.
Powrót na górę strony