Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał kupić zakrętarkę udarową, stracił ponad 2 tysiące złotych

Data publikacji 23.03.2023

Ponad 2 tysiące złotych stracił mieszkaniec powiatu sokólskiego, który chciał kupić zakrętarkę udarową w internecie. Mężczyzna złożył zamówienie i przelał pieniądze rzekomemu sprzedającemu, po tym kontakt z nim urwał się. 45-latek do tej pory nie otrzymał zamówienia. Apelujemy o zachowanie ostrożności i rozsądku podczas zakupów na odległość.

Atrakcyjne oferty, fikcyjne opinie klientów, czy żądanie przedpłaty - internetowi oszuści chwytają się różnych sposobów, żeby wyłudzić od nas pieniądze. Niestety użytkownicy internetu coraz częściej stają się ofiarami oszustów działających w sieci. Tym razem oszukany został 45-letni mieszkaniec powiatu sokólskiego. Mężczyzna na jednej ze stron internetowych chciał kupić zakrętarkę udarową. Złożył zamówienie i zapłacił za zakup. Po otrzymaniu potwierdzenia zamówienia kontakt ze sprzedającym się urwał. Do chwili obecnej mężczyzna nie otrzymał zamówionego sprzętu, ani też zwrotu pieniędzy.

Policjanci ostrzegają przed oszustami wykorzystującymi internetowe portale sprzedażowe i przypominają:

  • kupując w sieci, kierujmy się ograniczonym zaufaniem do sprzedającego,
  • zachowujmy całą korespondencję ze sprzedawcą,
  • sprawdzajmy, czy sklep, bądź osoba prywatna podaje swój adres i numer telefonu,
  • pamiętajmy, że mamy możliwość uzgodnienia sposobu płatności za wybrany przedmiot, jeśli tylko pojawiły się wątpliwości co do wiarygodności sprzedającego, warto umówić się na "odbiór osobisty" lub wybrać opcje płatności "za pobraniem", jeżeli nie ma takiej opcji u sprzedającego, niech wzbudzi to naszą czujność,
  • sprawdzajmy w internecie opinie o sprzedającym,
  • nie dajmy się nabrać na „super promocje” – bardzo często niska cena jest tylko „haczykiem”, na który oszuści „łowią” swoje ofiary.
Powrót na górę strony