Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W TROSCE O NIECHRONIONYCH UCZESTNIKÓW RUCHU DROGOWEGO

Data publikacji 23.03.2023

Wczoraj, sokólscy policjanci, włączyli się do ogólnopolskich działań ,,Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Akcja ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa pieszych, kierujących rowerami, hulajnogami, czyli tych uczestników ruchu, którzy są najbardziej zagrożeni w przypadku kontaktu z pojazdem.

Wczoraj, sokólscy policjanci zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych, kierujących rowerami i hulajnogami. Tym samym włączyli się w ogólnopolskie działania ,,Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Mundurowi zwracali uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, jak również pieszych, czy nie łamią oni przepisów ruchu drogowego.

Najczęstszym przewinieniem popełnionym przez kierowców było przekraczanie prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Policjanci ujawnili łącznie 59 wykroczeń, z czego 6 z winy rowerzystów, 21 z winy pieszych i aż 32 popełnionych przez kierowców.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie rozsądku na drodze oraz używanie elementów odblaskowych nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale również na terenie miasta.

  • Policjantka przy przejściu mierzy prędkość pojazdów, obok radiowóz.
  • Policjanci przy przejściu i ścieżce rowerowej mierżą prędkość.
  • Policjanci rozmawiają z rowerzystką.
  • Policjantka mierzy prędkość pojazdów przy przejściu dla pieszych.
  • Policjanci dbają o bezpieczeństwo pieszych.
  • Policjant rozmawia z rowerzystką.
Powrót na górę strony