Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi na drogach powiatu sokólskiego

Data publikacji 23.05.2023

Pomimo wielu apeli i ostrzeżeń mundurowych, nadal są wśród nas tacy, którzy decydują się kierować pojazdami pod wpływem alkoholu. Tylko wczoraj policjanci z sokólskiej drogówki zatrzymali dwóch rowerzystów, kierowcę ciągnika rolniczego i samochodu osobowego, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu.

Pomimo ciągłych apeli, niektórzy nadal decydują się kierować pojazdem, będąc pod wpływem alkoholu. Tylko wczoraj policjanci z sokólskiej drogówki zatrzymali 2 rowerzystów, kierowcę ciągnika rolniczego i samochodu osobowego, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Rekordzistą okazał się 66-letni mieszkaniec Suchowoli. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli nissana, podejrzewając, że siedzący za kierownicą mężczyzna może być nietrzeźwy. Ich przypuszczenia potwierdziły się. Badanie alkomatem 66-latka wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia, w gminie Sidra mundurowi zatrzymali dwóch rowerzystów, którzy mieli problem z utrzymaniem prostego toru jazdy. Badanie alkomatem 57-latka wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie, a u 49-latka blisko pół promila. Obaj mieszkańcy powiatu zostali ukarani mandatami. Ostatnim kierowcą po alkoholu okazał się 38-latek, który jechał ciągnikiem rolniczym. Podczas kontroli badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna wsiadł za kierownicę pojazdu, będąc w stanie po użyciu alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a za popełnione wykroczenie odpowie teraz przed sądem.

Powrót na górę strony