Aktualności

Policjanci przypominają o zabezpieczeniu jednośladów

Data publikacji 26.03.2024

W kalendarzu już wiosna, a pogoda sprzyja rowerowym przejażdżkom. Jednak jednoślad pozostawiony pod sklepem, pod domem czy na klatce schodowej bez żadnych zabezpieczeń jest doskonałą okazją dla złodzieja. Dołóżmy wszelkich starań, aby nie stracić swojego roweru. Sprawcy takich kradzieży mogą być wszędzie i tylko czekają na naszą niefrasobliwość.

Sokólscy policjanci przypominają amatorom jednośladów o właściwym zabezpieczeniu swojego roweru. Złodzieje wykorzystują okazję pozostawienia jednośladu bez żadnych zabezpieczeń i nadzoru. Do kradzieży dochodzi głównie z garaży, piwnic oraz klatek schodowych. Policjanci przypominają, że nie ma doskonałych form zabezpieczenia jednośladu, jednak istnieją sposoby, dzięki którym można ograniczyć i zminimalizować ryzyko kradzieży. Warto skorzystać z mocnych i profesjonalnych blokad.

Aby ograniczyć ryzyko kradzieży warto więc pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

  • nigdy nie pozostawiaj niezabezpieczonego roweru – nawet na chwilę;
  • pamiętaj, że skuteczniejsze są dwa zabezpieczenia, im więcej czasu zajmie złodziejowi ich pokonanie, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że stracimy swój rower;
  • jeśli nie masz osobnego pomieszczenia do przechowywania roweru, zabierz go do mieszkania;
  • zadbaj o jak najlepsze zabezpieczenie pomieszczeń, w których znajduje się rower;
  • zwracaj uwagę na osoby, które wchodzą do Twojej klatki schodowej;
  • zachowaj kartę gwarancyjną roweru, a jeśli już jej nie masz, to spisz numer fabryczny roweru, jego nazwę i cechy szczególne – te dane znacznie ułatwią policjantom odzyskanie pojazdu w przypadku jego kradzieży;
  • sfotografuj należący do Ciebie jednoślad.

Kiedy dojdzie do kradzieży roweru, należy natychmiast zgłosić ten fakt policjantom. Najlepiej jest posiadać przy sobie dokumenty roweru, z numerem ramy i opisem pojazdu czy też zdjęcie. Jeśli jesteś świadkiem kradzieży, nie bądź obojętny! Reaguj!

Powrót na górę strony