Aktualności

KOLEJNI POSZUKIWANI W RĘKACH POLICJANTÓW

Data publikacji 19.04.2024

Policjanci zatrzymali kolejnych dwóch poszukiwanych mężczyzn. Pierwszy z nich wpadł w ręce kryminalnych. 30-latek miał do odbycia 2,5 roku łącznej kary pozbawienia wolności. Drugi z mężczyzn wpadł podczas interwencji. 66-latek najbliższe 6 miesięcy spędzi w areszcie.

Policjanci zatrzymali kolejnych dwóch poszukiwanych mężczyzn. Pierwszy z nich wpadł w ręce kryminalnych z Sokółki i funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Mundurowi ustalili, że na jednej z posesji w gminie Sokółka przebywa poszukiwany listem gończym 30-latek. Kiedy zapukali do drzwi, nikt im nie otworzył. Funkcjonariusze zauważyli jednak mężczyznę wyglądającego przez jedno z okien w domu. Wiedząc, że mężczyzna jest w środku, wezwali na miejsce strażaków, by ci pomogli im otworzyć drzwi. 30-latek był zaskoczony wizytą policjantów i nie sądził, że uda im się wejść do domu. Mieszkaniec powiatu miał do odbycia łączną karę ponad 2,5 roku pozbawienia wolności za niestosowanie się sądowego zakazu i nie alimentację. Mężczyzna trafił już do aresztu.

Kolejny poszukiwany został zatrzymany przez policjantów z sokólskiej patrolówki. Mundurowi dostali zgłoszenie, że w domu w jednej z posesji w gminie Kuźnica przebywa mężczyzna, który źle się czuje i potrzebuje pomocy. Okazało się, że zgłaszający ma się dobrze i jest pod wpływem alkoholu. Razem z nim przebywał poszukiwany 66-latek. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że ma on do odbycia karę 6 miesięcy pozbawienia wolności za groźby karalne. Mężczyzna trafił do aresztu, a jego znajomy został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych za bezpodstawnym wezwaniem funkcjonariuszy na interwencję.

Powrót na górę strony