Aktualności

"Bezpieczna 8" na terenie trzech powiatów

Data publikacji 08.05.2024

Policjanci z Sokółki, Białegostoku i Augustowa, dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, prowadzili wczoraj działania prewencyjno-kontrolne na krajowej ósemce. Tym razem mundurowi, na terenie trzech powiatów, egzekwowali od kierowców przede wszystkim przestrzeganie ograniczeń prędkości oraz sprawdzali ich trzeźwość. Działania mundurowych wspierał dron z podlaskiej grupy SPEED.

Podczas prowadzonych wczoraj działań mundurowi przypominali uczestnikom ruchu, jak ważna jest jazda z tak zwaną prędkością bezpieczną – taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Dlatego też wczoraj policjanci z Sokółki, Białegostoku i Augustowa wspomagani przez funkcjonariuszy z grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz dążąc do ograniczenia liczby zdarzeń drogowych i ich ofiar prowadzili działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „Bezpieczna 8” na drodze krajowej numer 8 przecinającej trzy powiaty. Oprócz pomiaru prędkości policjanci kontrolowali, czy kierowcy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. Zwracali też uwagę na nieprawidłowe wyprzedzanie i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz wykroczenia popełniane przez pieszych, jak też kierujących wobec pieszych.

Wczoraj, tylko przez kilka godzin działań, 10 funkcjonariuszy z Sokółki skontrolowało 57 pojazdów. Mundurowi odnotowali 65 wykroczeń, z czego 40 dotyczyło przekroczenia prędkości. Działania mundurowych wspierał dron z podlaskiej grupy SPEED. Jego kamera pozwala na rejestrowanie zachowań kierowców i pieszych z dużej odległości. Na uzyskane dzięki niemu informacje na drogach natychmiast reagowały patrole sokólskiej drogówki. Oko kamery drona pomogło w ujawnianiu takich wykroczeń jak wyprzedzanie na skrzyżowaniu. Dzięki niemu funkcjonariusze ujawnili 6 takich wykroczeń. Dodatkowo w ręce policjantów wpadł też jeden kierowca po użyciu alkoholu. Badanie alkomatem u siedzącego za kierownicą kia, 41-letniego mieszkańca Mińska Mazowieckiego wykazało blisko pół promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a za wykroczenie odpowie przed sądem.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 39.57 MB)

Powrót na górę strony