Aktualności

KARTA ROWEROWA – MOJE PIERWSZE „PRAWO JAZDY”

Data publikacji 23.05.2024

Sokólscy policjanci jak co roku, angażują się w uzyskanie przez najmłodszych uczestników ruchu drogowego karty rowerowej. Dokument ten, nie tylko uprawnia do poruszania się rowerem, ale przede wszystkim gwarantuje niezbędną wiedzę z zakresu ruchu drogowego. Należy pamiętać, że znajomość przepisów to realny wzrost bezpieczeństwa najmłodszych poruszających się po drogach!

Sokólscy policjanci cały czas dbają o stan wiedzy i praktyczne umiejętności najmłodszych. Odwiedzają szkoły i przedszkola, gdzie tłumaczą najmłodszym jak zachowywać się na drodze, aby bezpiecznie dotrzeć do celu. Co roku mundurowi przeprowadzają również egzaminy na kartę rowerową w szkołach podstawowych powiatu sokólskiego. Tegoroczne egzaminy odbyły się już między innymi w Krynkach i Nowym Dworze. Uczniowie pod okiem funkcjonariuszy pokonywali przygotowany tor. Podczas jazdy musieli sygnalizować wykonywane manewry pamiętając o zasadach bezpieczeństwa, znajomości znaków drogowych oraz przepisach ruchu drogowego. Kolejne egzaminy jeszcze przed nami.

Wszystkim świeżo upieczonym posiadaczom uprawnień do kierowania rowerem życzymy szerokiej drogi i samych bezpiecznych przejazdów.

  • Policjantka przeprowadza egzamin na kartę rowerową, obok dziecko na rowerze.
  • Policjantka przeprowadza egzamin na kartę rowerową.
  • Policjantka przeprowadza egzamin na kartę rowerową, obok dziecko na rowerze.
Powrót na górę strony