Aktualności

NIE ZOSTAWIAJ DZIECI ANI ZWIERZĄT W ROZGRZANYM SAMOCHODZIE!

Data publikacji 23.05.2024

Za oknem piękna pogoda, a temperatura w nadchodzących dniach będzie rosła. Upały w połączeniu z brakiem wyobraźni i rozsądku mogą być śmiertelnie niebezpieczne. Nie zostawiaj dzieci ani zwierząt w rozgrzanym samochodzie! Widzisz taką sytuację - reaguj! Dzwoń pod numer alarmowy 112!

Dzieci nie powinno się zostawiać samych w samochodzie niezależnie od pory roku, ale zwłaszcza w gorące dni – takie zachowanie jest skrajnie nieodpowiedzialne! Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem wyobraźni i zdrowego rozsądku mogą być śmiertelnie niebezpieczne. Nie pomoże zaparkowanie auta w cieniu. Temperatura w samochodzie wzrasta bardzo szybko. Wystarczy dosłownie kilkanaście minut, by przez brak rozwagi mieć na sumieniu czyjeś zdrowie, a nawet życie…

Pamiętajmy, że jeśli funkcjonariusze stwierdzą, że dłuższe pozostawanie dziecka, czy zwierzęcia w aucie zagraża jego życiu, mają prawo użyć wszelkich środków, umożliwiających wydostanie go z pojazdu - włącznie z wybiciem szyby. Podobnie mogą postąpić osoby postronne, które zauważą, że zamknięte w samochodzie dziecko, czy zwierzę nie reaguje, a wezwane służby ratunkowe jeszcze nie dotarły na miejsce.

Nie bądź obojętny, gdy ktoś bezmyślnie pozostawi w rozgrzanym samochodzie swoje dziecko lub zwierzę. Reaguj! Zadzwoń pod numer alarmowy 112 i poinformuj o sytuacji służby ratunkowe.

 

Powrót na górę strony