Aktualności

Bezpieczny jednoślad

Data publikacji 27.05.2024

W miniony weekend policjanci z sokólskiej drogówki zwracali szczególną uwagę, czy kierowcy jednośladów dbają o swoje bezpieczeństwo i przestrzegają przepisów ruchu drogowego. Niestety trzech rowerzystów zdecydowało się kierować po alkoholu. Rekordzista miał ponad promil alkoholu w organizmie.

W weekend policjanci z sokólskiej drogówki zwracali szczególną uwagę, czy użytkownicy jednośladów właściwie dbają o własne bezpieczeństwo. Sprawdzali, czy przestrzegane są przepisy dotyczące poruszania się jednośladów i czy ich użytkownicy są trzeźwi. Kontrolowani byli rowerzyści oraz kierujący hulajnogami. Funkcjonariusze sprawdzali także stan techniczny jednośladów. Zwracali również uwagę na to, czy kierowcy samochodów ustępują pierwszeństwa jednośladom w sytuacjach określonych w przepisach oraz czy nie przekraczają dozwolonej prędkości.

W ciągu dwóch dni policjanci skontrolowali blisko 60 kierowców jednośladów, ujawniając ponad 50 wykroczeń, z czego większość została popełniona przez rowerzystów. W ręce mundurowych wpadło trzech kierowców jednośladów po alkoholu. Rekordzistą okazał się 35-latek, który został zatrzymany do kontroli w Kuźnicy. Badanie alkomatem wykazało, że jechał rowerem mając ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci ukarali go mandatem w wysokości 2500 złotych. Podczas działań mundurowi zatrzymali również dwóch rowerzystów po użyciu alkoholu. 35 i 66-latek zostali ukarani mandatami w wysokości 1000 złotych.

Powrót na górę strony