Aktualności

Prędkość pod lupą sokólskiej drogówki

Data publikacji 31.05.2024

Tylko jednego dnia blisko 70 kierowców zostało zatrzymanych w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości. To bilans pomiarów prędkości prowadzonych w środę przez policjantów ruchu drogowego na drogach powiatu sokólskiego.

W środę, na terenie powiatu Sokólskiego, policjanci z drogówki zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszały się pojazdy. Funkcjonariusze, czuwając nad bezpieczeństwem kierowców, byli wszędzie tam, gdzie najczęściej przekraczane są limity prędkości i tam gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Podczas działań policjanci przypominali uczestnikom ruchu, że prędkość jest nadal jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych i ma wpływ na skalę ich skutków. Policjanci z sokólskiej drogówki skontrolowali blisko 70 pojazdów. Łącznie ujawnili 63 wykroczeń. Blisko 60 kierowców przekroczyło dopuszczalną prędkość, z czego 6 w rejonie przejść dla pieszych.

Apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę. Przypominamy, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

  • policjant mierzy prędkość, obok stoi radiowóz
  • policjantka pokazuje kierowcy urządzenie do pomiaru prędkości.
  • policjantka mierzy prędkość
Powrót na górę strony