Aktualności

Podsumowanie poniedziałkowych działań "Prędkość"

Data publikacji 02.07.2024

Tylko jednego dnia ponad 60 kierowców zostało zatrzymanych w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości. To bilans pomiarów prędkości prowadzonych wczoraj przez policjantów ruchu drogowego na drogach powiatu sokólskiego.

Wczoraj policjanci z drogówki zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszały się pojazdy po drogach powiatu. Funkcjonariusze, czuwając nad bezpieczeństwem kierowców, byli tam, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, gdzie najczęściej przekraczane są limity prędkości, jak również w miejscach zgłaszanych przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Podczas działań policjanci przypominali uczestnikom ruchu, że prędkość jest nadal jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych i ma wpływ na skalę ich skutków. Policjanci z sokólskiej drogówki skontrolowali blisko 80 pojazdów. Łącznie ujawnili 68 wykroczeń. Ponad 60 kierowców przekroczyło dopuszczalną prędkość, z czego 22 w rejonie przejść dla pieszych. Mundurowi zatrzymali również 5 dowodów rejestracyjnych.

Apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę. Przypominamy, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

  • Policjant z urządzeniem do mierzenia prędkości przy twarzy.
  • Policjant mierzy prędkość pojazdów obok radiowóz.
  • Policjant mierzy prędkość pojazdów.
Powrót na górę strony