Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Aktualności

Nie bądźmy obojętni na potrzeby drugiego człowieka. Nasze zainteresowanie może przyczynić się do tego, że uratujemy komuś życie!

Data publikacji 27.11.2024

Policjanci z sokólskiej drogówki, na jednej z ulic w mieście zauważyli leżącego na chodniku mężczyznę. 56-latek poślizgną się i doznał urazu nogi. Mundurowi udzielili mu pierwszej pomocy. Chwilę później mężczyzna trafił pod opiekę medyków, wezwanych przez przechodnia.

Sokólscy policjanci ruchu drogowego, na jednej z ulic w mieście zauważyli leżącego na chodniku mężczyznę. Funkcjonariusze natychmiast podbiegli sprawdzić, czy nie potrzebuje on pomocy. Okazało się, że 56-latek poślizgną się na chodniku, upadł i doznał urazu nogi. Mundurowi udzielili mieszkańcowi miasta pierwszej pomocy i okryli go kocem termicznym, gdyż było mu zimno. Chwilę później mężczyzna trafił pod opiekę medyków, którzy zostali wezwani przez przechodnia. Mężczyzna również zwrócił uwagę na leżącego na chodniku 56-latka.

Nie bądźmy obojętni na potrzeby drugiego człowieka. Nasze zainteresowanie może przyczynić się do tego, że uratujemy komuś życie! Pamiętaj!

  1. Zwracaj uwagę na osoby w kryzysie bezdomności, śpiące na ławkach lub w altankach działkowych.
  2. Nie bój się podejść do osoby śpiącej na przystanku, nawet jak wygląda na pijaną.
  3. Nie przechodź obojętnie obok osób po alkoholu podczas silnych mrozów. Pamiętajmy, że wymagają one od nas szczególnej pomocy-człowiek nietrzeźwy zdecydowanie szybciej traci ciepło.
  4. Odwiedzaj znajomego lub sąsiada, który mieszka samotnie. Sprawdź, czy nie potrzebuje pomocy.
  5. Jeśli uważasz, że ktoś potrzebuje pomocy, zadzwoń na numer alarmowy 112.
  6. Jeżeli znamy miejsce pobytu osób, które narażone są na wychłodzenie organizmu, takie zgłoszenie możemy zrobić za pomocą aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Powrót na górę strony