Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Konkurs „Każdy równy = każdy ważny” rozstrzygnięty!
Sokólscy policjanci rozstrzygnęli konkurs plastyczny pod tytułem „Każdy równy = każdy ważny”. Wszystkie nadesłane prace były niezwykle przemyślane i atrakcyjne wizualnie, jednak regulamin konkursu pozwalał na wybranie kilku najlepszych. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział, a laureatom gratulujemy wygranej!
-
ZGŁOSIŁ INTERWENCJĘ, BO WYPROSILI GO Z IMPREZY
Bezpodstawne wezwanie Policji to wykroczenie. Przekonał się o tym mężczyzna, który zgłosił pod numer alarmowy, że sąsiad grozi mu nożem. Okazało się, że zmyślił tę sytuację, bo współbiesiadnicy wyprosili go z imprezy. Za bezpodstawne wezwanie funkcjonariuszy został ukarany mandatem karnym.
-
DZIEŃ OTWARTY SOKÓLSKIEJ KOMENDY
Policjanci zorganizowali dzień otwarty w sokólskiej komendzie. W wydarzeniu udział wzięli uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół w Sokółce, Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Sokółce. Była to doskonała okazja, aby młodzież mogła poznać codzienną pracę policjantów. Odwiedzający mogli porozmawiać z funkcjonariuszami Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego. W spotkaniu uczestniczył również technik kryminalistyki, który przedstawił specyfikę swojej służby. Dzień otwarty był również doskonałą okazją, by poznać zasady rekrutacji do służby, wsiąść do policyjnego radiowozu oraz zobaczyć sprzęt, który na co dzień jest używany przez policjantów w służbie.
-
Kolejne zmiany w przepisach ruchu drogowego!
Przypominamy - od 30 marca br. zaczną obowiązywać przepisy wprowadzające zakaz kierowania pojazdem silnikowym lub motorowerem w sposób powodujący celowy poślizg kół lub powodujący celową utratę styczności z nawierzchnią chociażby jednego z kół pojazdu.
-
Poszukiwany najbliższe 5 miesięcy spędzi w areszcie
Policjanci niemal każdego dnia zatrzymują osoby poszukiwane. Jedna z takich osób wpadła w ręce mundurowych z Dąbrowy Białostockiej. 61-latek miał do odbycia karę pięciu miesięcy pozbawienia wolności.
-
Zgłoś kandydata do konkursu „Policjant, który mi pomógł”!
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji już po raz kolejny organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”, którego głównym celem jest promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym.
-
CZWORONOŻNI FUNKCJONARIUSZE SZKOLILI SIĘ W ZESPÓŁ SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO W JANOWIE
Policjanci oraz ich czworonożni partnerzy doskonalili umiejętności w poszukiwaniu narkotyków i materiałów wybuchowych. Ćwiczenia odbyły się na terenie Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie. Zajęcia miały na celu podniesienie poziomu wyszkolenia psów służbowych w kategorii do wyszukiwania zapachu narkotyków oraz materiałów wybuchowych. Przewodnicy psów służbowych systematycznie pracują nad formą oraz umiejętnościami swoich czworonożnych przyjaciół, z którymi na co dzień pełnią służbę. We wczorajszych ćwiczeniach uczestniczyli przedstawiciele Komend Miejskich Policji w Białymstoku, Suwałkach i Łomży oraz Komend Powiatowych z Sokółki, Augustowa i Wysokiego Mazowieckiego.
-
NOWE PRZEPISY - PIERWSZE ZATRZYMANE PRAWA JAZDY ZA NADMIERNĄ PRĘDKOŚĆ POZA OBSZAREM ZABUDOWANYM W POWIECIE SOKÓLSKIM
3 marca 2026 roku weszły w życie nowe regulacje dotyczące zatrzymywania prawa jazdy za znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości również poza obszarem zabudowanym. W ubiegłym tygodniu policjanci z sokólskiej drogówki zatrzymali trzech kierowców, którzy naruszyli właśnie ten przepis.
-
Nietrzeźwy jechał cysterną z mlekiem - wpadł, bo jechał z uszkodzonym kołem w przyczepie
Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna zwrócił uwagę mundurowych, bo miał uszkodzone koło w przyczepie ciężarówki, którą jechał. Dodatkowo podczas nagłego hamowania przyczepa z mlekiem wywróciła się do przydrożnego rowu. Siedzący za kierownicą auta 44-latek miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Konkurs dla szkół podstawowych w ramach kampanii #ZnamTeNumery 2026
W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej na rzecz bezpieczeństwa seniorów #ZnamTeNumery Telewizja Puls zorganizowała konkurs dla szkół podstawowych. Udział w wyzwaniu edukacyjnym poświęconym bezpieczeństwu i ochronie przed oszustwami mogą wziąć nauczyciele oraz uczniowie klas I–VIII.