Nowi policjanci w szeregach podlaskiej Policji - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nowi policjanci w szeregach podlaskiej Policji

Data publikacji 09.01.2015

29 nowych policjantów ślubowało dzisiaj „Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia…”. Rotę ślubowania od nowych funkcjonariuszy przyjął Zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektor Krzysztof Lewicki.

Dzisiaj w Oddziale Prewencji Policji w Białymstoku odbyło się uroczyste ślubowanie nowych funkcjonariuszy przyjętych do służby w podlaskim garnizonie. Słowa roty ślubowania wypowiedziało 29 policjantów, którzy sprostali wymogom stawianym kandydatom do służby i przeszli wszystkie etapy postępowania kwalifikacyjnego. Przed Zastępcą Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektorem Krzysztofem Lewickim funkcjonariusze ślubowali m.in. „Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia…”. Zanim jednak młodzi adepci podlaskiej Policji będą mogli wesprzeć w codziennej służbie swoich starszych kolegów, czeka ich kilkumiesięczne szkolenie w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Następnie 15 z nich trafi do Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku, po 2 do Komend Powiatowych Policji w Hajnówce, Siemiatyczach, Sokółce i Wysokiem Mazowieckiem oraz po jednym funkcjonariuszu do Komend Miejskich Policji w Suwałkach i Łomży i Komend Powiatowych Policji w Augustowie, Bielsku Podlaskim, Kolnie i Zambrowie. Nowoprzyjęci do służby mundurowi mogli też dzisiaj liczyć na gratulacje i uściski od członków swoich rodzin i najbliższych, którzy przybyli na tą uroczystość.

źródło – KWP w Białymstoku

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl