Świąteczny weekend w powiecie sokólskim - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Świąteczny weekend w powiecie sokólskim

Data publikacji 29.12.2014

Sokólscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn za narkotyki oraz dwóch kierujących, którzy w świąteczny weekend zdecydowali się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu.

 

W miniony piątek tuż po godzinie 21.00 dzielnicowi z Sokółki patrolowali ulice miasta. W pewnym momencie zauważyli dwóch młodych mężczyzn stojących na klatce jednego z osiedlowych bloków i postanowili ich skontrolować. Na widok zbliżających się policjantów obaj zaczęli uciekać na wyższe piętra. Po chwili zostali zatrzymani. Podczas kontroli okazało się, że 18 i 21-letek mają przy sobie po zawiniątku foli aluminiowej z zawartością marihuany. Za posiadanie środków odurzających odpowiedzą przed Sądem. Kilka godzin później w trakcie interwencji w jednym z sokólskich mieszkań policjanci kryminalni ujawnili w szafie przygotowanej do uprawy donicę z krzakiem konopi. 27-latek, właściciel konopi tłumaczył, iż roślinę zasadził z nasion pokarmu dla papug. Teraz w sprawie prowadzone jest postepowanie przygotowawcze.

Sokólscy policjanci podczas minionego weekendu zatrzymali dwóch nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu. W świąteczny czwartek w Dąbrowie Białostockiej, przed godziną 22 mundurowi zatrzymali do kontroli volkswagena. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości siedzącego za kierownicą 29-latka okazało się, że miał on w organizmie ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania. Kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 20-latek jadący renault. Zatrzymany w miniony piątek, po godzinie 19 w Sokółce na ulicy Szpitalnej mężczyzna miał prawie promil alkoholu. Zostały mu zatrzymane prawo jazdy a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie obaj odpowiedzą przed sądem.