7 kolizji - bilans dnia wczorajszego - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

7 kolizji - bilans dnia wczorajszego

Data publikacji 08.07.2015

Drogowy bilans wczorajszego dnia w powiecie sokólskim to siedem kolizji. Okazało się, że do jednego ze zdarzeń doprowadził 57-latek, który miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz nieodpowiedzialnym zachowaniem kierowcy zajmie się sąd.

Wczoraj na drogach powiatu sokólskiego doszło do siedmiu kolizji. Przyczyny stłuczek drogowych to przede wszystkim nieprawidłowe manewry oraz niedostosowanie prędkości do warunków drogowych. Do jednego z najpoważniejszych  zdarzeń doszło wczoraj po godzinie 10.00 na drodze K-8 w miejscowości Suchowola. Tam, kierujący ciężarową scanią z naczepą najprawdopodobniej przysnął, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia 52-letni kierowca doznał obrażeń kończyn.

Natomiast po godzinie 19.00 mundurowi zostali wezwani do kolizji dwóch osobówek na skrzyżowaniu ulic grodzieńskiej i Mariańskiej w Sokółce. Na miejscu policjanci ustalili, że 57-latek jadący protonem najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia. Okazało się, że mężczyzna był pijany. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Kierowca trafił do policyjnego aresztu, a jego nieodpowiedzialnym zachowaniem zajmie się sąd.

Apelujemy! Pamiętajmy, aby prowadzić swój pojazd rozsądnie, z wyobraźnią oraz z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze, o obowiązku włączenia świateł mijania, zapinania pasów bezpieczeństwa oraz o tym, że niedopuszczalne jest wsiadanie za kierownicę po alkoholu.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl