By bezpiecznie spędzić wakacji czas… - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

By bezpiecznie spędzić wakacji czas…

Data publikacji 27.07.2015

Policjanci sokólskiej Policji kontynuują spotkania z dziećmi i młodzieżą w ramach programu „Bezpieczne wakacje”. Przypominają słuchaczom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sokółce kontynuując spotkania organizowane w ramach działań „Bezpieczne Wakacje” w minionym tygodniu wzięli udział w dwóch prelekcjach na temat bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. We czwartek odwiedzili dzieci odpoczywające na półkoloniach w Sokólskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, w piątek wspólnie z funkcjonariuszami innych służb dzieci i młodzież odpoczywającą na koloniach w Jacznie. Mundurowi przypominali o zasadach bezpieczeństwa w czasie wypoczynku, zwracając przede wszystkim uwagę na prawidłowe zachowanie nad wodą. Przypomnieli, aby korzystać z kąpieli pod nadzorem opiekunów oraz w miejscach do tego wyznaczonych, strzeżonych przez ratownika. Udzielili wskazówek dotyczących zachowań w kontakcie z osobą nieznajomą, a starszym słuchaczom dodatkowo dotyczących bezpiecznego korzystania z internetu oraz informacji na temat dopalaczy. Największą atrakcją była jednak prezentacja sprzętu mundurowych używanego w codziennej służbie. Każdy mógł zasiąść za kierownicą radiowozu i przymierzyć elementy umundurowania. Słuchacze z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach zadając wiele pytań.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl