Bezpieczni na drodze… - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczni na drodze…

Data publikacji 29.07.2015

Wczoraj odbyła się kolejna prelekcja z cyklu cotygodniowych spotkań sokólskich mundurowych z dziećmi spędzającymi czas wolny na „Wakacjach z biblioteką”. Tym razem słuchaczom przypomniano o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dodatkowo uczestnikom ogłoszony został konkurs na projekt własnego elementu odblaskowego.

Wczoraj, funkcjonariuszka sokólskiej komendy wzięła udział w drugim spotkaniu z dziećmi spędzającymi czas wolny na cotygodniowej imprezie plenerowej „Wakacje z biblioteką”. Tematem prelekcji było bezpieczeństwo najmłodszych w ruchu drogowym. Maluchy z dużym zainteresowaniem wysłuchały podstawowych zasad ruchu drogowego oraz policyjnych porad dotyczących prawidłowego zachowania się na drodze. Policjantka przypomniała o obowiązku noszenia odblasków oraz zapinania pasów bezpieczeństwa podczas podróży autem. Jedną z atrakcji zajęć była zabawa służąca przypomnieniu znaczenia kolorów sygnalizatora świetlnego na drodze lub przejściu dla pieszych. Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały elementy odblaskowe ufundowane przez Urząd Miejski w Sokółce, które z pewnością sprawią, że najmłodsi po powrocie do swoich domów będą bardziej widoczni na drodze, a co za tym idzie bezpieczniejsi.

Podczas spotkania ogłoszony został konkurs dla uczestników „Wakacji z biblioteką”, którego organizatorem jest Komenda Powiatowa Policji oraz Biblioteka Publiczna w Sokółce. Polega on na stworzeniu projektu własnego elementu odblaskowego dowolnie wybraną metodą (rysowanie, malowanie, wyklejanie).

Prace składać można na cotygodniowych spotkaniach lub w Bibliotece Publicznej w Sokółce do dnia 4 września 2015r.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w dniu 8 września 2015r. o godz. 16.00 w Bibliotece Publicznej w Sokółce.

Najlepsze prace zostaną wyróżnione nagrodami ufundowanymi przez Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Sokółce oraz Bibliotekę Publiczną w Sokółce.   

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl