Potrącenie rowerzystki - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącenie rowerzystki

Data publikacji 21.08.2015

17-letnia rowerzystka trafiła do szpitala po zderzeniu ze skodą. Szczegółowe okoliczności i przyczyny kolizji wyjaśniają sokólscy policjanci.

W minioną środę, przed godziną 7.00 dyżurny sokólskiej Policji został powiadomiony o potrąceniu rowerzystki w miejscowości Długi Ług w gminie Korycin. Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 68-letni kierowca skody najprawdopodobniej w trakcie manewru wyprzedzania rowerzystki potrącił ją i zepchnął do przydrożnego rowu. 17-latka z ogólnymi potłuczeniami ciała trafiła do szpitala. Dodatkowo według świadków zdarzenia chwilę wcześniej, w pobliskiej miejscowości ten sam pojazd zajechał drogę innym rowerzystom bez sygnalizacji manewru wyprzedzania i zmusił ich do gwałtownego hamowania. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca samochodu był trzeźwy. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 68-latkowi zostały zatrzymane prawo jazdy. Teraz szczegółowe okoliczności i przyczyny zdarzenia ustalają sokólscy policjanci.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl