Podsumowanie akcji „Znicz” w powiecie sokólskim - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie akcji „Znicz” w powiecie sokólskim

Data publikacji 03.11.2015

Sokólscy policjanci w ramach akcji „Znicz 2015” prowadzili w rejonach cmentarzy oraz dróg dojazdowych działania mające na celu usprawnienie przejazdu oraz zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom odwiedzającym w tych dniach groby swoich najbliższych.

Na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Sokółce w trakcie trwania akcji „Znicz”, od sobotniego poranka do dnia dzisiejszego doszło do 5 kolizji drogowych oraz jednego wypadku. Miał on miejsc e niedzielę  około godz. 12.00 na skrzyżowaniu drogi Bagny – Jałówka z drogą Wroczyńszczyzna – Pokośno. Z wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierowca skody jadąc od Wroczyńszczyzny nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu z prawej fordowi. W wyniku tego uderzył w bok auta, które zostało zepchnięte na prawy pas jezdni, następnie pobocza. Kierująca fordem 66-latka z urazem głowy oraz klatki piersiowej została przewieziona do szpitala. 49-latek kierujący skodą był trzeźwy. Mundurowi w rejonach cmentarzy prowadzili również kampanię informacyjną propagując m.in. prawidłowe i bezpieczne zachowania wśród kierujących, namawiali pieszych do noszenia odblasków (przypominając jednocześnie, że w określonych sytuacjach jest to ich obowiązek) oraz przestrzegali osoby starsze, aby nie dały się oszukać metodą na tzw. „wnuczka”. Policjanci dbali również o bezpieczeństwo i płynność ruchu a w razie problemów służyli pomocą.

  

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl