Śmiertelny wypadek – zginął motorowerzysta - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelny wypadek – zginął motorowerzysta

Data publikacji 05.11.2015

60-letni kierowca motoroweru zginął po tym, jak uderzył w tył poloneza, a następnie został potrącony przez ciężarówkę. Sokólscy policjanci szczegółowo wyjaśniają teraz przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Wczoraj po godzinie 10.00 dyżurny sokólskiej Policji powiadomiony został o tragicznym w skutkach zdarzeniu drogowym, do którego doszło na trasie relacji Dąbrowa Białostocka – Lipsk, w rejonie miejscowości Kolonia Grabowo. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierowca poloneza jadącego w kierunku Lipska, chcąc skręcić w lewo, zatrzymał się aby przepuścić nadjeżdżającą z przeciwka ciężarówkę. Poruszający się za nim motorowerzysta najprawdopodobniej nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i uderzył w tył poloneza. Następnie wpadł na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z ciężarowym volvo. W wyniku wypadku kierujący jednośladem 60-latek zginął na miejscu. Badanie alkomatem wykazało, że 21-letni kierowca osobówki oraz 48-letni kierujący volvo byli trzeźwi. Teraz przyczyny i dokładne okoliczności zdarzenia ustalają policjanci z Sokółki.

 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl