Sokólscy policjanci zatrzymali podejrzanego o grabieże na cmentarzu - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sokólscy policjanci zatrzymali podejrzanego o grabieże na cmentarzu

Data publikacji 12.11.2015

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sokółce ustalili i zatrzymali 21-latka podejrzanego o ograbienie szeregu nagrobków na cmentarzu w Kundzinie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

Policjanci z Sokółki zatrzymali 21-letniego mieszkańca tego miasta podejrzanego o dokonanie w pierwszych dniach listopada kradzieży szeregu krzyży i figurek na cmentarzu w Kundzinie. Sygnał o takim zdarzeniu do funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce dotarł w ubiegłą środę, kiedy to jeden z pokrzywdzonych odwiedzając rodzinny grobowiec stwierdził kradzież z nagrobka jego metalowych elementów. W trakcie oględzin przeprowadzonych na cmentarzu policjanci ustalili, że sprawca podobnych kradzieży dokonał również na blisko 60 innych mogiłach, z których także zginęły metalowe krzyże i figurki. Wyjaśniający okoliczności zdarzenia mundurowi w wyniku kilkudniowej intensywnej i wnikliwej pracy nad tą sprawą ustalili i zatrzymali podejrzanego o to 21-letniego mieszkańca Sokółki. W jego przeszukanym mieszkaniu policjanci odnaleźli pocięte już na części oraz całe skradzione elementy, które były przygotowane do sprzedaży w punktach skupu złomu. Mężczyzna przyznał się do przedstawionych mu zarzutów ograbienia grobów. Kodeks karny za taki czyn przewiduje karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy nawet do 8 lat. Zatrzymany 21-latek został doprowadzony do prokuratury, która zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Teraz za swoje czyny mężczyzna odpowie przed sądem.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolkaka.policja.gov.pl