W trosce o bezpieczeństwo pieszych - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W trosce o bezpieczeństwo pieszych

Data publikacji 13.11.2015

Sokólscy policjanci stale prowadzą działania ukierunkowane na zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi przypominają pieszym o konieczności noszenia odblasków poza obszarem zabudowanym w porze wieczorowo-nocnej, a kierowcom o zachowaniu szczególnej ostrożności w miejscach wzmożonego ruchu pieszych.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce stale prowadzą działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, w tym pieszych i rowerzystów. Mundurowi w trakcie pełnionej służby szczególną uwagę zwracają na pieszych poruszających się poza terenem zabudowanym po zmierzchu. Takie osoby mają obowiązek noszenia odblasku w miejscu widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci zachęcają wszystkich pieszych, również tych poruszających się w mieście do noszenia odblasków gdyż każdy kierowca jadąc po zmroku w rejonie przejścia dla pieszych jest w stanie dużo szybciej i z większej odległości zauważyć pieszego z elementem odblaskowym niż osobę w ciemnym ubraniu bez odblasku. 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolkaka.policja.gov.pl