Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo! Nośmy odblaski! - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo! Nośmy odblaski!

Data publikacji 22.11.2015

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sokółce stale prowadzą działania ukierunkowane na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi przypominają pieszym o konieczności noszenia odblasków poza obszarem zabudowanym w porze wieczorowo-nocnej, a kierowcom o zachowaniu szczególniej ostrożności w okolicach przejść dla pieszych.

Sokólscy policjanci nadal kontrolują jak piesi wywiązują się z obowiązku używania elementów odblaskowych, poruszając się po drodze poza obszarem zabudowanym po zmroku. Coraz wcześniej zapadający zmierzch i pogarszające się warunki drogowe mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo na drogach. Ze względu na ograniczoną widoczność najbardziej narażeni na udział w zdarzeniach drogowych są niechronieni uczestnicy ruchu, czyli piesi i rowerzyści. Funkcjonariusze przypominają o obowiązku noszenia poza obszarem zabudowanym po zmroku elementów odblaskowych, a także zachęcają do korzystania z tych elementów również na terenie miasta. Policjanci podkreślają, że odblask umieszczony na ubraniu, czy torebce znacząco podnosi widoczność pieszego, co wpływa bezpośrednio na jego bezpieczeństwo.

Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo! Nośmy odblaski!

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolkaka.policja.gov.pl