Potrącenie pieszej - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącenie pieszej

Data publikacji 09.12.2015

Na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną doszło do potrącenia pieszej. Kobieta została przewieziona do szpitala. Kierującemu policjanci zatrzymali prawo jazdy.

Wczoraj przed godziną 17 dyżurnego sokólskiej policji powiadomiono o potrąceniu pieszej w rejonie skrzyżowania ulicy Grodzieńskiej i Wyszyńskiego w Sokółce. Mundurowi udali się natychmiast na miejsce. Tam ustalili, że 22-letni mężczyzna  skręcając w prawo z ulicy Grodzieńskiej w Wyszyńskiego nie zatrzymał się aby umożliwić przejście kobiecie, która prawidłowo przechodziła przez przejście na zielonym świetle. Pomimo podjętego hamowania kierowca audi uderzył w 73-latkę. Kobieta w wyniku odniesionych obrażeń została przewieziona do szpitala.  Badanie alkomatem wykazało, że piesza i kierowca byli trzeźwi. Mundurowi zatrzymali 22-latkowi prawo jazdy.

Sokólscy policjanci, apelują do kierowców o ostrożną jazdę.

Pamiętajmy aby:

• zwalniać i zatrzymywać się przed przejściem dla pieszych, w momencie kiedy pieszy sygnalizuje zamiar przejścia;

• nie wyprzedzać i nie omijać innych pojazdów na przejściach dla pieszych,

• jeździć z dozwoloną i dostosowaną do warunków drogowych prędkością, tak by móc w sytuacji kryzysowej odpowiednio wcześnie zareagować.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolkaka.policja.gov.pl