Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sokólscy policjanci na rzecz bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego

Data publikacji 13.12.2015

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sokółce w trosce o pieszych prowadzą działania ukierunkowane na zwiększenie ich bezpieczeństwa. Mundurowi cyklicznie prowadzą akcję „Błysk” w połączeniu z kampanią informacyjną skierowaną do pieszych poruszających się po zmroku poza terenem zabudowanym. Wszystkie działania mają na celu zminimalizowanie zdarzeń z ich udziałem.

Policjanci z sokólskiej drogówki stale prowadzą działania, które mają na celu zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych z niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. W miniony piątek sprawdzali czy piesi poruszający się po zmierzchu poza terenem zabudowanym noszą odblaski. Policjanci zachęcali wszystkich pieszych, również tych poruszających się w mieście, do noszenia takich elementów, gdyż kierowca jest w stanie dużo szybciej i z większej odległości zauważyć pieszego z odblaskiem. W minionym tygodniu na drogach sokólskiego powiatu można było również zauważyć stojące w rejonach przejść dla pieszych radiowozy z włączonymi światłami błyskowymi. Obecność  funkcjonariuszy oraz widok błyskających sygnałów świetlnych ma za zadanie przypomnieć kierującym o zdjęciu nogi z gazu i ostrożniejszej jeździe w rejonie przejść dla pieszych, z kolei wśród pieszych - wzmóc czujność przy przechodzeniu przez jezdnię.

Pamiętajmy, że odblaskami mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, czapki czy też kamizelki. Ważne jest umieszczenie ich w odpowiednich miejscach - na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców - wówczas będziemy mieli pewność, że jesteśmy dobrze widoczni dla innych.

Przypominamy, że w myśl aktualnie obowiązujących przepisów każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, zobowiązany jest do noszenia odblasków w sposób widoczny dla kierujących. Za jego brak grozi mandat w wysokości do 100 złotych.

Sokólscy policjanci apelują – nośmy odblaski!

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolkaka.policja.gov.pl