94-latek odnaleziony - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

94-latek odnaleziony

Data publikacji 28.12.2015

Dzięki sprawnym działaniom sokólscy policjanci szybko odnaleźli zaginionego 94-latka. Mundurowi znaleźli go w zagajniku niedaleko domu. Wychłodzony i osłabiony starszy mężczyzna trafił do szpitala.

W minioną sobotę około godziny 10.00 do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce zadzwoniła zdenerwowana kobieta, która oświadczyła, że zaginął jej 94-letni ojciec - mieszkaniec jednej z miejscowości w gminie Kuźnica. Córka oświadczyła, że wspólnie z rodziną i znajomymi przeszukali najbliższą okolicę, lecz go nie odnaleźli. Do poszukiwań natychmiast zostali skierowani sokólscy policjanci oraz przewodnik z psem tropiącym z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Mundurowi sprawdzając okolicę wspólnie z rodziną szybko odnaleźli zziębniętego i przemoczonego 94-latka leżącego w zagajniku nieopodal domu. Starszego mężczyznę od razu przeniesiono do domu, skąd następnie karetką został przewieziony do szpitala.

Policjanci apelują, aby w przypadku zaginięcia osoby, w szczególności mającej problemy zdrowotne, osoby starszej, niepełnosprawnej lub dziecka jak najszybciej powiadamiać służby ratunkowe. W takich sytuacjach każda chwila zwłoki działa na niekorzyść zaginionego. Im szybsze powiadomienie służb, tym większe prawdopodobieństwo, że osoba zaginiona cała i zdrowa powróci do domu.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl