Uwaga na kruchy lód – policja ostrzega - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga na kruchy lód – policja ostrzega

Data publikacji 26.01.2016

Nadchodząca zima to nie tylko opady śniegu i obniżająca się temperatura otoczenia, ale również zamarzające zbiorniki wodne. Tafla lodu może zachęcać do zabawy, ale związane jest to z ogromnym niebezpieczeństwem.

Funkcjonariusze Policji, z chwilą nastania mrozów rozpoczęli wzmożone patrolowanie zbiorników wodnych, na których mogliby się pojawić pierwsi amatorzy zabaw na lodzie. W ramach prowadzonych działań policjanci ostrzegają przebywające tam bez opieki dzieci,  młodzież  oraz dorosłych o istniejących zagrożeniach i ich następstwach, tj. o możliwości załamania się lodu, wpadnięcia do wody i braku możliwości wydostania się na ośnieżony i śliski brzeg. Szczególną uwagę zwracają na to, aby dzieci nie chodziły samotnie nad zbiorniki wodne, lecz w grupach. W przypadku nieszczęśliwego zdarzenia, pozostałe dzieci będą mogły wezwać pomoc do osoby znajdującej się w wodzie. W trakcie działań mundurowi przeprowadzają również rozmowy z pasjonatami wędkarstwa, ostrzegając ich o zagrożeniach związanych z przebywaniem na lodzie. 

POLICJA PRZYPOMINA o zachowaniu zdrowego rozsądku podczas zimowych zabaw. Zawsze należy pamiętać, że ryzykujemy wchodząc na lód.

Najbezpieczniejszą formą zimowych atrakcji jest korzystanie ze specjalnie przygotowanych lodowisk.