Nieletni zatrzymani, kościelna skarbonka odzyskana - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni zatrzymani, kościelna skarbonka odzyskana

Data publikacji 18.03.2016

Policjanci z Białegostoku zatrzymali dwóch 14-latków i 12-latka, którzy odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich za kradzież skarbonki z kościoła w centrum Sokółki. Mundurowi odzyskali też utracone mienie.

Wczoraj po godzinie 14.00 dyżurny sokólskiej Policji otrzymał informację, że trzej nieletni chłopcy najprawdopodobniej ukradli metalową skarbonkę ze znajdującego się w centrum miasta kościoła i teraz uciekają ze swoim łupem. Na miejsce natychmiast skierowani zostali pełniący akurat służbę na terenie Sokółki funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku. Tam mundurowi podczas sprawdzania okolicy zauważyli trzy młode osoby, które na widok radiowozu zaczęły nagle uciekać w kierunku stadionu miejskiego. Policjanci od razu za nimi ruszyli. Chwilę później cała trójka została zatrzymana. Okazało się, że dwaj 14-latkowie i 12-latek to mieszkańcy Sokółki, którzy najprawdopodobniej odpowiedzialni są za tą kradzież. Funkcjonariusze odzyskali również skradzioną skarbonkę, którą sprawcy porzucili przy ogrodzeniu stadionu. Teraz zachowaniem nieletnich zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl