Spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej w Czerwonce - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej w Czerwonce

Data publikacji 08.06.2016

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Czerwonce spotkali się z funkcjonariuszką Policji, która pełni funkcje dzielnicowej w Gminie Suchowola. Rozmawiali z nią na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa w trakcie zbliżających się wakacji.

Wczoraj wychowankowie Szkoły Podstawowej w Czerwonce spotkali się z dzielnicową z Posterunku Policji w Suchowoli. W trakcie zajęć policjantka rozmawiała z dziećmi o podstawowych zasadach  bezpiecznej zabawy w domu, na podwórku, oraz nad wodą w trakcie zbliżających się wakacji. Gdzie można się kąpać i w czyjej obecności, jak zachowywać się w lesie, że obcych nie należy wpuszczać do domu, a przez ulicę przechodzić w wyznaczonych miejscach dzieci wiedziały bardzo dobrze a kolejne spotkanie z gościem powaliły utrwalić im tą wiedzę. Na pamiątkę spotkania uczniowi otrzymali znaczki odblaskowe, a policjantka przypomniała, że nie tylko dzieci, ale każdy poruszając się po zmroku poza terenem zabudowanym ma obowiązek ich noszenia.

Tego typu spotkania nadal będą kontynuowane przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl