"Nigdy nie jeżdżę po alkoholu" na sokólskich drogach - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Nigdy nie jeżdżę po alkoholu" na sokólskich drogach

Data publikacji 25.07.2016

Sokólscy policjanci, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”, przeprowadzili w minioną sobotę działania pod nazwą „Trzeźwa Gmina”. Skontrolowali trzeźwość 349 kierujących. Wśród nich znalazł się jadący na „podwójnym gazie”. Ta ogólnopolska inicjatywa ma na celu kreowanie postaw uczestników ruchu drogowego związanych z brakiem przyzwolenia na kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

W sobotę od wczesnych godzin porannych policjanci sokólskiej drogówki prowadzili działania „Trzeźwa gmina”, w ramach akcji „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 349 kierowców. Jeden z nich postanowił kierować na "podwójnym gazie". Badanie alkomatem 57-latniego, nieodpowiedzialnego kierowcy deawoo wykazało 0,65 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, a  za swoje  zachowanie odpowie przed sądem. 

Prowadzone przez policjantów działania mają na celu eliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. Na zakończenie każdej kontroli drogowej mundurowi wręczali kierowcom materiały profilaktyczne w postaci naklejek z hasłem kampanii „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Naklejona przez kierowcę naklejka ma dać wyraz społecznego sprzeciwu wobec pijanych kierowców oraz tolerowaniu tego typu zachowań.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl