Piknik rodzinny w Boguszach - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Piknik rodzinny w Boguszach

Data publikacji 12.09.2016

Sokólscy policjanci wzięli udział w pikniku rodzinnym w Boguszach. Rozmawiali z mieszkańcami o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpiecznej drodze do szkoły/domu. Mundurowi zorganizowali stoisko profilaktyczne oraz punkt informacyjny, gdzie osoby zainteresowane mogły zapoznać się z możliwościami i zasadami korzystania z nowego narzędzia Policji, tj. „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

W sobotnie popołudnie policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sokółce wzięli udział w III Pikniku Rodzinnym w Boguszach.  W trakcie rozmów z uczestnikami funkcjonariusze omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpiecznej drogi do szkoły/domu. Mundurowi przypominali, że wszyscy bez względu na wiek mają obowiązek noszenia odblasków gdy poruszają się po zmierzchu poza terenem zabudowanym. Odpowiadali też dzieciom na różne pytania związane ze służbą. Dużą radością dla najmłodszych była możliwość obejrzenia od środka radiowozu oraz sprzętu wykorzystywanego w codziennej służbie.

W czasie spotkania z mieszkańcami policjanci przedstawili założenia „Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”, omówili sposoby korzystania z tego narzędzia oraz informacje jakie się tam znajdują. Mapa pomaga określić miejsca, na które mundurowi będą zwracać szczególną uwagę. Policjanci weryfikują sygnały o zagrożeniach tam nanoszonych, a jeśli informacje takie się potwierdzają, zostają wprowadzone na mapę.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl