Policjanci na pikniku w Sokółce - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na pikniku w Sokółce

Data publikacji 19.09.2016

W sobotę sokólscy policjanci uczestniczyli w pikniku, zorganizowanym przez Sokólskie Centrum Organizacji Pozarządowych oraz Sokólski Fundusz Lokalny. Rozmawiali z mieszkańcami o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpiecznej drodze do szkoły/domu. Mundurowi zorganizowali stoisko profilaktyczne oraz punkt informacyjny, gdzie osoby zainteresowane mogły zapoznać się z możliwościami i zasadami korzystania z nowego narzędzia Policji, tj. „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Sokólscy policjanci wzięli udział w uroczystych obchodach Święta Organizacji Pozarządowych oraz „XVII Rodzinnym Festynie Dobroczynnym”, który odbył się w sobotnie popołudnie pod kinem miejskim. Mundurowi w trakcie imprezy rozdawali materiały z różnymi informacjami profilaktycznymi. Omówili również zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przypomnieli gościom że wszyscy bez względu na wiek mają obowiązek noszenia odblasków gdy poruszają się po zmierzchu poza terenem zabudowanym. Najmłodszym gościom przekazali opaski odblaskowe. Policjanci zaprezentowali również sprzęt i pojazdy jakimi posługują się w codziennej służbie. 

W trakcie pikniku funkcjonariusze przedstawiali mieszkańcom założenia „Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”, omówili sposoby korzystania z tego narzędzia oraz informacje jakie się tam znajdują.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl