"Bezpieczna droga do szkoły" w sokólskich szkołach - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Bezpieczna droga do szkoły" w sokólskich szkołach

Data publikacji 13.10.2016

Uczniowie sokólskich szkół podstawowych spotkali się z policjantką na zajęciach dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Działania te są kontynuowane przez mundurowych w ramach ogólnopolskich działań „Bezpieczna droga do szkoły do domu”.

Wczoraj funkcjonariuszka Wydziału Prewencji KPP w Sokółce spotkała się z uczniami sokólskich szkół. Najmłodsi uczniowie Zespołu Szkół Integracyjnych oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących na Osiedlu Zielonym rozmawiali z policjantką o tym, jak należy  się  zachowywać  w rejonie dróg aby nie stać się ofiarą bądź sprawcą wypadku drogowego. Dzieci przypomniały sobie jak należy przygotować się do przechodzenia przez jezdnię, w jakich miejscach jest to dozwolone oraz  dlaczego noszenie odblasków jest tak ważne. Spotkanie zostało urozmaicone filmem na temat bezpieczeństwa w czasie drogi do i ze szkoły. Tego typu zajęcia będą nadal kontynuowane przez funkcjonariuszy na terenie całego powiatu sokólskiego.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolka.policja.gov.pl