Sokólscy mundurowi na spotkaniu z przedszkolakami - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sokólscy mundurowi na spotkaniu z przedszkolakami

Data publikacji 14.10.2016

Sokólscy policjanci w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” spotkali się z dziećmi z Przedszkola Nr 3 w Sokółce. Mundurowi rozmawiali z najmłodszymi o zasadach bezpiecznego zachowania się na drodze i poprzez ćwiczenia uczyli prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.

Wczoraj  funkcjonariuszka Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Sokółce w ramach ogólnopolskich działań „Bezpieczna droga do szkoły” spotkała się z dziećmi z Przedszkola nr 3 w Sokółce. W trakcie zajęć rozmawiała z najmłodszymi o bezpiecznym poruszaniu się w rejonie dróg oraz o tym jak należy przygotować się do przechodzenia przez jezdnię.  Dzieci dowiedziały się dlaczego powinny nosić elementy odblaskowe i w jakich miejscach najlepiej je umieścić. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane codzienna pracą policjantów, na swoje pytania otrzymały wyczerpujące odpowiedzi.  Ostatnim elementem spotkania było praktyczne przećwiczenie poznanej teorii. Przedszkolaki pod opieką wychowawczyni oraz policjantki wzorowo przeszły przez przejście dla pieszych znajdujące się tuż przy placówce. Spotkania sokólskich mundurowych zarówno z przedszkolakami jak i najmłodszymi uczniami szkół podstawowych całego powiatu, poświęcone zasadom bezpieczeństwa w trakcie pokonywania codziennej drogi do szkoły czy przedszkola będą kontynuowane. Wszystko z myślą o bezpieczeństwie tej szczególnej grupy mieszkańców.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl