Przekroczył prędkość o 57 km - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczył prędkość o 57 km

Data publikacji 19.10.2016

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli mężczyznę, który w terenie zabudowanym jechał 107 km/h. Tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość o 57 kilometrów. Kierowcy bmw zatrzymano prawo jazdy.

Wczoraj po godzinie 22.00 w Kuźnicy funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce zatrzymali do kontroli kierowcę bmw. 22-letni mężczyzna nie dostosował prędkości pojazdu, którym kierował do obowiązującej normy, przekroczył ją o 57 kilometrów. W terenie zabudowanym jechał z prędkością 107 km/h.  W związku z tym funkcjonariusz dokonujący kontroli, w myśl obowiązujących przepisów zatrzymał mu prawo jazdy.

Przypominamy, że zgodnie z nowymi przepisami kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3 miesięczny okres zakazu będzie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca w tym czasie i tak zdecyduje się wsiąść „za kółko”, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolkaka.policja.gov.pl