„Bezpieczny przejazd” w powiecie sokólskim - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczny przejazd” w powiecie sokólskim

Data publikacji 20.10.2016

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sokółce przeprowadzili działania „Bezpieczny przejazd”. Sprawdzali jak kierowcy i piesi pokonują strzeżone i niestrzeżone przejazdy kolejowe znajdujące się na drogach naszego powiatu.

We środę funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego z KPP w Sokółce po raz kolejny przeprowadzili działanie „Bezpieczny przejazd”. Sprawdzali jak uczestnicy ruchu drogowego pokonują strzeżone i niestrzeżone przejazdy kolejowe. W trakcie rozmów z kierowcami i pieszymi przekazywali informacje o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności w rejonach torowisk. Przypominali o obowiązku każdorazowego zatrzymania się przed znakiem „Stop” oraz stosowaniu się do sygnalizacji świetlnej znajdującej się przy przejeździe. Działania tego typu maja przypominać uczestnikom ruchu drogowego aby nie lekceważyć znaków drogowych i nie popaść w rutynę narażając bezpieczeństwo własne oraz innych uczestników ruchu. Zatrzymywanie się przed znakiem „STOP”, stosowanie się do sygnalizacji świetlanej oraz pokonywanie przejazdu po podniesieniu się zapór  z pewnością pomoże uniknąć tragicznych w skutkach zdarzeń. Pomimo cyklicznie prowadzonych działań w dniu wczorajszym mundurowi ujawnili 11 wykroczeń dotyczących niezatrzymania sie pojazdu przed znakiem STOP.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl