Trawa akcja „ZNICZ 2016” - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trawa akcja „ZNICZ 2016”

Data publikacji 01.11.2016

Trwa policyjna akcja „Znicz 2016”. Od piątku sokólscy policjanci dbają o porządek i bezpieczeństwo na drogach, oraz pomagają mieszkańcom i gościom w dotarciu na groby swoich bliskich. Mundurowi w trosce o pieszych rozdają także elementy odblaskowe.

Od piątku na drogach Powiatu Sokólskiego trwa ogólnopolska policyjna akcja „ZNICZ 2016”. Funkcjonariusze wszystkich pionów pełnią służbę w rejonach nekropolii dbając o porządek w rejonach cmentarzy i bezpieczeństwo, zwłaszcza na drogach. Mundurowi pomagają mieszkańcom i gościom w dotarciu na groby swoich bliskich nadzorując sytuację drogową w okolicach cmentarzy oraz w razie potrzeby kierują tam ruchem, aby zminimalizować utrudnienia komunikacyjne. Ponadto policjanci ruchu drogowego i prewencji, w trosce o bezpieczeństwo pieszych i dzieci rozdają także elementy odblaskowe. W tych działaniach funkcjonariuszy wspomagają również sokólscy harcerze. Dzięki odblaskom osoby odwiedzające cmentarze po zmroku będą znacznie lepiej widoczne w światłach samochodowych reflektorów, a co za tym idzie bezpieczniejsze. Policjanci przypominają o obowiązku używania elementów odblaskowych podczas poruszania się poza terenem zabudowanym po zmierzchu. 

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl