Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” na drogach powiatu sokólskiego

Data publikacji 07.11.2016

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sokółce po raz kolejny przeprowadzili działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Podczas akcji funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych, rowerzystów oraz kierowców samochodów, naruszających prawa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W miniony weekend policjanci z sokólskiej drogówki prowadzili działania ukierunkowane na zwiększenie bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego. W trakcie służby sprawdzali jak wywiązują się z obowiązku noszenia odblasków po zmroku i po której stronie jezdni poruszają się poza terenem zabudowanym, oraz czy we właściwy sposób przechodzą przez jezdnię. Baczną uwagę zwracali też na kierowców jeżdżących w rejonach przejść dla pieszych. W ramach działań policjanci za popełnione wykroczenia nałożyli 31 mandatów karnych  wobec kierowców, w tym 5 za wykroczenia przeciwko pieszym.

Patrolując drogi powiatu sokólskiego mundurowi stale monitorują  czy piesi i rowerzyści po zmroku używają elementów odblaskowych. Funkcjonariusze w trosce o bezpieczeństwo tej szczególnej grupy przypominają im o obowiązku noszenia odblasków oraz rozdają odblaskowe opaski. 

W związku z pogarszającymi się warunkami pogodowymi, szybciej zapadającym zmrokiem, podającym deszczem i mgłami sokólscy policjanci zwracają się z apelem do pieszych o używanie wszelkiego rodzaju elementów odblaskowych. Noszenie elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym w sposób widoczny dla kierujących jest obowiązkiem – dzięki któremu można skutecznie ochronić własne zdrowie bądź życie. W warunkach nocnych, pieszy ubrany na ciemno, widziany jest przez kierującego z odległości około 20 metrów, natomiast jeżeli ma na sobie elementy odblaskowe – widoczność zwiększa się do ponad 150 metrów!

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.sokolkaka.policja.gov.pl