„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” w Sokółce - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” w Sokółce

Data publikacji 21.11.2016

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sokółce po raz kolejny przeprowadzili działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Podczas akcji funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych, rowerzystów oraz kierowców samochodów, naruszających prawa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W miniony weekend policjanci z sokólskiej drogówki prowadzili działania ukierunkowane na zwiększenie bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego. W trakcie służby sprawdzali jak wywiązują się z obowiązku noszenia odblasków po zmroku i po której stronie jezdni poruszają się poza terenem zabudowanym, oraz czy we właściwy sposób przechodzą przez jezdnię. Baczną uwagę zwracali też na kierowców jeżdżących w rejonach przejść dla pieszych. W ramach działań policjanci za popełnione wykroczenia nałożyli 37 mandatów karnych  wobec kierowców, w tym 19 za wykroczenia przeciwko pieszym.

Patrolując drogi powiatu sokólskiego mundurowi stale monitorują czy piesi i rowerzyści po zmroku używają elementów odblaskowych. Funkcjonariusze w trosce o bezpieczeństwo tej szczególnej grupy przypominają im o obowiązku noszenia odblasków oraz rozdają odblaskowe opaski. 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl