„Akademia Seniora II” w Sokółce - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Akademia Seniora II” w Sokółce

Data publikacji 23.11.2016

Jak ważna jest czujność i dbałość o swoje bezpieczeństwo przypominali sokólscy policjanci na spotkaniu z seniorami. Omówili ogólne zasady bezpieczeństwa oraz cel i zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Wczoraj w siedzibie Uniwersytetu III Wieku w Sokółce odbyło się spotkanie z seniorami w ramach nowej edycji projektu „Akademia Seniora II”. W przedsięwzięciu udział wzięło 20 słuchaczy. Prelekcje przeprowadzili policjanci Zespołu do spraw Prewencji Kryminalnej i Nieletnich Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Sokółce wspólnie z pracownikiem Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Białymstoku. Przybyli na spotkanie seniorzy dowiedzieli się między innymi o podstawowych zasadach szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Mundurowi przekazali im wiedzę na temat niebezpieczeństw, które seniorzy mogą napotkać w życiu codziennym oraz informacje jak się ich wystrzegać. Przypomnieli o metodach oszustwa m. in.: „na wnuczka, krewnego lub policjanta”. Seniorom pieszym mundurowi nakreślili zasady bezpiecznego poruszania się na drodze, w szczególności o tym jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, które mogą uratować życie. Na koniec spotkania w ramach akcji edukacyjno – informacyjnej pod hasłem „SENIOR ŚWIECI NIE TYLKO PRZYKŁADEM ALE RÓWNIEŻ ODBLASKIEM!”  wszyscy zebrani otrzymali od policjantów odblaski, dzięki którym będą lepiej widoczni po zmierzchu.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl