Dzielnicowi z Suchowoli na spotkaniu w Gimnazjum - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi z Suchowoli na spotkaniu w Gimnazjum

Data publikacji 15.12.2016

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Suchowoli uczestniczyli w spotkaniu z radą pedagogiczną oraz radą rodziców z Gimnazjum w Suchowoli. Podczas spotkania policjanci omówili sposób działania aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz zaapelowali o pomoc osobom, które narażone są na wychłodzenia.

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Suchowoli w miniony wtorek spotkali się z rodzicami oraz kadra pedagogiczną z Gimnazjum w Suchowoli. Dzielnicowi szczegółowo przedstawili zebranym w jaki sposób działa aplikacja i czemu służy to policyjne narzędzie, oraz w jaki sposób można nanieść na mapę internetową miejsca zagrożone przestępczością, bądź innymi niepożądanymi zjawiskami. Przypomnieli także, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji i że w tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997. Prosili także o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji, gdyż każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

Dzielnicowi również zaapelowali do zebranych aby nie pozostawali obojętni na osoby, które są narażone na działanie niskich temperatur. Telefon na numer 997 lub 112 o osobie bezdomnej, starszej, nieporadnej życiowo lub  nietrzeźwej, która nie da rady poruszać się zawsze będzie sprawdzona a potrzebującemu udzielona pomoc.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl