"Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" w powiecie sokólskim - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" w powiecie sokólskim

Data publikacji 16.01.2017

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sokółce po raz kolejny przeprowadzili działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Podczas akcji funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych, rowerzystów oraz kierowców samochodów, naruszających prawa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W poniedziałek policjanci z sokólskiej drogówki prowadzili działania ukierunkowane na zwiększenie bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego. W trakcie służby sprawdzali jak wywiązują się z obowiązku noszenia odblasków po zmroku i po której stronie jezdni poruszają się poza terenem zabudowanym, oraz czy we właściwy sposób przechodzą przez jezdnię. Baczną uwagę zwracali też na kierowców jeżdżących w rejonach przejść dla pieszych. W ramach działań policjanci za popełnione wykroczenia nałożyli 15 mandatów karnych  wobec kierowców, w tym 6 za wykroczenia przeciwko pieszym.

Patrolując drogi powiatu sokólskiego mundurowi stale monitorują czy piesi i rowerzyści po zmroku używają elementów odblaskowych. Funkcjonariusze w trosce o bezpieczeństwo tej szczególnej grupy przypominają im o obowiązku noszenia odblasków oraz rozdają odblaskowe opaski. 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.sokolka.policja.gov.pl